Vélemények
Leírás és Paraméterek
Gyerekként nem értettem, hogy a nagyszüleim kertje miért van tele olyan virágokkal, amiknek már a neve is arra utal, hogy nem épp "virágillatúak". Bár a nagypapám igyekezett a kedvemben járni a csodálatos tulipánokkal, orgonával, jácintokkal, a büdöske azért csak örök lakója maradt a veteményesnek. És milyen helyesen döntött a nagypapám, hogy nem csak a kisunokája orrára hallgatott... Minden évben tőlük szereztük be a legfinomabb zöldségeket és gyümölcsöket, savanyúságokat és befőtteket. :)
A bársonyvirágot vetheted szabadföldbe is április elején, de ha hamarabb szeretnél virágzó növényeket látni a konyhakertedben érdemes megpróbálkozni a palántázással is már márciusban, hogy a kellemes hőmérsékleten megerősödött növényeket már egy kis előnnyel ültethesd ki a végleges helyükre.
A büdöske nem csak növényvédelmi célra alkalmas, talajtakaróként is jól funkcionál és egészen az első fagyokig hozza élénk színű virágait. Emellett az ágyásokhoz csalogatja a hasznos rovarokat is, így például a levéltetvek rettegett ellenségét, a katicabogarakat.
Ősszel ne felejtsd el begyűjteni a növényről az elszáradt virágfejeket, amelyek vetőmagok százait hordozzák. Így a következő szezonban már a saját bársonyvirág magocskáidat vetheted el azokon a területeken, amelyeket kiszemeltél nekik.
A bársonyvirág a napfényes, félárnyékos helyet kedveli. Közepes vízigényű és gyengébb minőségű talajban is jól fejlődik.